Lietuvos nacionalinė biblioteka. Edukacinių paskaitų ciklas „Apie rašytojų įamžinimą moksleiviams“. Dr. Dainiaus Vaitiekūno paskaita „Išliekamoji poezijos vertė: Nijolė Miliauskaitė“Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtas paskaitų ciklas „Apie rašytojų įamžinimą“. Cikle aptariama, kaip formuojami rašytojų įvaizdžiai, pristatoma jų vieta Lietuvos kultūros ir literatūros istorijoje. 

Rašytojų įamžinimas yra siejamas su romantizmo epocha, kurioje rašytojas buvo suvokiamas kaip tautos dvasią įkūnijantis genijus. Ilgainiui rašytojų įamžinimas nebeteko savo ankstesnės svarbos, keitėsi jo formos ir siekiai, tačiau ir šiandien miestų aikštėse rasime tautinių klasikų paminklų, jų atvaizdai žvelgia iš nacionalinių valiutų banknotų, o jų vardais vadinamos gatvės ir net kalnų viršūnės. 

Edukacinėje paskaitoje kviečiama pasvarstyti apie poetės Nijolės Miliauskaitės (1950–2002) kūrybos išliekamąją vertę ir jos aktualumą. Siekiama paskatinti mokinius skaityti jos „tylią“, „neornamentuotą“ poeziją, nes poetės atminimui svarbus jauno skaitytojo išgyvenamas ryšys su jos kūryba. Svarstomi būdai, kaip skaityti šią „sudėtingo paprastumo“ (Rimvydas Šilbajoris) poeziją, kuri suteikia naujų reikšmės atspalvių ir vertės, atidumo kasdieninėje kalboje kai kada devalvuotiems žodžiams. Paskaitą parengė literatūrologas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus vadovas dr. Dainius Vaitiekūnas.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2022-02-10

0 komentarai (-ų):