Kūrybinės dirbtuvės „Metai repo stiliumi“2014 m. balandžio 28 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos ir „Kūrybinių partnerysčių" bendra iniciatyva surengtos kūrybinės dirbtuvės „Metai" repo stiliumi" moksleiviams ir mokytojams buvo skirtos UNESCO minimai K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių sukakčiai. Šios iniciatyvos autoriai pakvietė mokytojus ir vyresnių klasių mokinius kūrybinių dirbtuvių, vykusių Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje ir kieme (Šv. Jono g. 11, Vilnius) metu pažvelgti į „Metus" kitaip, interpretuoti lietuvių literatūros klasiko tekstų fragmentus pasitelkiant tarpdisciplininius metodus. Šio užsiėmimo tikslas -- padėti kiekvienam dalyviui laisvai išreikšti save, išgirsti ritmą ir pajusti „Metų" muzikalumą. Šių kūrybinių dirbtuvių metu įgytos patirtys galės būti panaudotos rengiant integruotas pamokas ar tiesiog pagyvinant pamokų dėstymą. Kūrybines dirbtuves vedė Andrius Pulkauninkas, „Kūrybinių partnerysčių" praktikoje ugdantis bendruosius komunikacinius gebėjimus per teatrą, šiuolaikinį šokį, režisūrą, performansą ir improvizaciją. 12—17 m. amžiaus mokiniai bei juos atlydėję mokytojai iš Vilniaus ir Raseinių mokyklų repo stiliumi deklamavo Donelaičio „Metų" ištraukas pagal prieš tai sukurtą ritmą. Dirbtuvėse dalyvavo: Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos (mokyt. Dovilė Cesiūnaitė, Jolanta Žalienė), Vilniaus centro vidurinės mokyklos (mokyt. Violeta Lauciuvienė), Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos (mokyt. Eleonora Mialdun), VšĮ Mokyklos „Menachemo namai" (mokyt. Alina Grigelienė) ir Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos (mokyt. Elena Vaitkuvienė) auklėtiniai. Reportažą kūrė Milda Valančiauskienė, Laurynas Skeisgiela ir Tomasz Romaszewski.

0 komentarai (-ų):