TED-Ed. Why every world map is wrong? (Kodėl visi pasaulio žemėlapiai klaidingi?)Keturiolika Grenlandijos galėtų tilpti Afrikoje, bet to nesuprastumėte pasižiūrėję į daugelį pasaulio žemėlapių. Faktas, kad visi pasaulio žemėlapiai, kuriuos sudarė žmonės, yra neteisingi. Tiesą sakant, neįmanoma sukurti 100% teisingo viso sferinio pasaulio žemėlapio. Tad kodėl apskritai kuriame netikslius žemėlapius? Kayla Wolf tyrinėja, kaip net paprasčiausi žemėlapio dizaino pakeitimai gali pakeisti mūsų požiūrį.

Fourteen Greenlands could fit in Africa— but you wouldn’t guess it from most maps of the world. The fact is, every world map humans have ever made is wrong. Actually, it’s impossible to make a flat map of the whole spherical world 100% right. So why do we bother with these inaccurate maps at all? Kayla Wolf explores how even the simplest changes in map design can shift our point of view.

TED-Ed.
2021-03-30

0 komentarai (-ų):