Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kalbos klubas plius. Moderni daugiakalbystė nuo... XVI a. Lietuvos totorių raštijaLietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirtame Kalbos klube plius prof. Jolanta Zabarskaitė su žymiausia Lietuvoje totoriškos raštijos tyrinėtoja Vilniaus universiteto docente, LKI vyriausiąja mokslo darbuotoja dr. Galina Miškiniene kalbasi apie Lietuvos totorių raštijos ypatumus. Kas yra tefsirai, kitabai, chamailai, tedžvidai? Iki kada išliko Lietuvos totorių rašytinė tradicija? Ar tiesa, kad vienas iš senolių Lietuvos totorių, gyvenantis Baltarusijoje, šiomis dienomis vis dar perrašinėja kitabus senoviniu būdu? Kaip totoriams pavyko išlaikyti savo tapatybę? Apie tai ir dar daugiau ir papasakos dr. Galina Miškinienė. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-03-29.

0 komentarai (-ų):