LMNŠC nuotolinių gamtos pamokų ciklas „Pažinimo voratinklis“. Banginių socialinio gyvenimo ypatumai ir intelektasBanginiai (kartu su jiems priklausančiais delfinais) – tai viena iš žinduolių grupių, iš sausumos sugrįžusių gyventi atgal į vandenyną. Gyvenimas jūrose visai kitoks nei sausumoje – juk ten, po vandeniu, nėra plaučiais kvėpuojantiems gyvūnams reikalingo oro, veikia milžiniškas slėgis, judėjimas vyksta ne tik horizontalia, bet ir vertikalia kryptimi, o garsas keliauja virš 4 kartų greičiau nei ore. Tokiose neįprastose sąlygose išlikti prisitaikę banginiai visų pirma stebina ypatingais savo jutimais. Štai, pavyzdžiui, delfinai bei kašalotai geba „matyti“ klausydamiesi ir medžioja skleisdami garsus bei gaudami informaciją apie nuo aukos atsimušančias garso bangas. Kita svarbi jūros žinduolių ypatybė – jų socialumas ir elgsenos sudėtingumas. Dauguma banginių – socialūs gyvūnai, neretai gyvenantys šeimomis ar net dideliais būriais. Taip gyvenant, jiems labai svarbi tarpusavio komunikacija. Kaip per didžiulius atstumus bendrauja banginiai? Kaip juos veikia žmogaus veikla? Kuo pasižymi delfinų protas? Šie ir kiti klausimai bus aptarti pamokoje. 
Pamoką veda lektorė Laura Stukonytė. 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. 
2021-02-25

0 komentarai (-ų):