LMNŠC nuotolinių gamtos pamokų ciklas „Pažinimo voratinklis“. Nepažintas augalų pasaulisAugalai mums yra tokie įprasti, jog protas tiesiogine prasme dirba taip, kad jų nematytume, juos išfiltruoja. Vertinant pagal biomasę, žemė pirmiausia yra augalų planeta, būtent jie sudaro net 80 % planetos biomasės, o, pavyzdžiui, laukiniai paukščiai – tik nedidelė dalelė, sudaranti vos 0.0004 % visos biomasės. Vis tik, dėl visiškai skirtingos nei kitų organizmų (ypač mūsų, žmonių) sandaros bei gyvensenos, augalus pažinti mums yra sunku. Per pamoką bandysime bent trumpam šį filtrą išjungti ir pasinerti į augalų pasaulį. Susipažinsime su jų istorija, gyvenimo aktualijomis, augaluose vykstančiais procesais, augalais rekordininkais, mūsų santykiu su jais. Pristato lektorius Ainis Pivoras.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. 
2021-02-15.

0 komentarai (-ų):