Lietuvos nacionalinė biblioteka. Meno edukacijų ciklas. Linijos vaidmuo Bizantijos ir viduramžių Rusios tapybojeKas yra linija? Koks jos ryšys su realybe ir kaip ji funkcionuoja Viduramžių mene? Šiuos ir kitus klausimus kelia dr. Jurgita Kristina Pačkauskienė paskaitoje „Linijos vaidmuo Bizantijos ir viduramžių Rusios tapyboje“. 
Tai antroji krikščioniškųjų Rytų tapybos istorijai ir technikai skirta meno edukacijų ciklo laida, kurioje koncentruojamasi į piešinį ir linijos vaidmenį molbertinės ir monumentaliosios tapybos kūriniuose. Tiesios ir lenktos, aštrios ir bukos, lygiagrečios ir besijungiančios ar viena iš kitos kylančios linijos Viduramžių tapyboje nebuvo paslėptos po daugiasluoksnės tapybos spalvinėmis dėmėmis. Linija formavo ir struktūravo kūrinį, kūrė ritmą, apibrėžė spalvos vietą. Linija viduramžių dailininkai pradėdavo darbą, linija ir užbaigdavo. Net po pusantro tūkstančio metų, nusitrynus viršutiniams temperinės tapybos sluoksniams, galima atpažinti meistro, mokyklos ar tam tikro regiono kūrinius iš būdingo braižo – linijos, išlikusios giliausiuose tapybos sluoksniuose. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-03-03

0 komentarai (-ų):