Lietuvos nacionalinė biblioteka. Pokalbis apie Lietuvos vardo kilmęVasario 16-osios proga Kalbos klube kalbama apie Lietuvą. Su kalbininku, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Lietuvių kalbos katedros docentu Antanu Smetona profesorė Jolanta Zabarskaitė kalbasi apie Lietuvos vardo etimologiją, jos mokslinius ir kultūrinius kontekstus. Prof. J. Zabarskaitė svarsto, kad paklausus atsitiktinio praeivio, vargu, ar jis atsakytų, kokia yra Lietuvos vardo kilmė. Ir labai kaltinti jo nereikėtų. Dėl Lietuvos vardo kilmės ginčijamasi iki šiol. Arčiausiai tiesos yra Lietuvos vardo kilmės paieškoti pačioje Lietuvoje, jos leksikoje ir onomastikoje, kitaip sakant, upeliukuose. Bet ir čia mokslininkų nuomonės išsiskyrė, todėl turime dvi lietuviškas Lietuvos vardo etimologijas. Kuri iš jų atrodo labiau pagrįsta, kuo čia dėtas upeliukas, pasakoja Antanas Smetona. Taigi Lietuva yra mūsų lūpose. Lietuvą mylime ir sveikiname su jos Nepriklausomybės švente.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
2021-02-17
0 komentarai (-ų):