Lietuvos nacionalinė biblioteka. Meno edukacijų ciklas. Monochrominė paletė„Vien tik spalva yra forma ir turinys“: kalbėjo tapytojas R. Delaunay, kuris kūrybą grindžia lūžtančio spektro sąranga. Neriant gilyn, į spalvos studijas, atrandame, kad net vienos spalvos poveikis yra neišsenkantis (mono – gr. vienas, chroma – gr. spalva). Net ir keli tos pačios spalvos toniniai santykiai, skirtingų faktūrų ir netikėtų paviršių slinktys, gali sukurti naują gyvenimą. Prisimenant J. Beuys'o akcijas, kuriose ištverti šaltį padėjo įsivyniojimas į pilkąjį veltinį. Kur čia yra spalva, ar tai yra išlikimo ritualas? Atsakymo nėra, nebent atmetus visas formas ir išankstinį „žinojimą“ prisiminti K. Malevičiaus baltą kvadratą... 
Pamoką parengė Eglė Jovaišaitė. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-02-01

0 komentarai (-ų):