Lietuvos nacionalinė biblioteka. V. Gerulaičio paskaitų ciklas apie L. van Beethoveną. Beethoveno kvartetai ir sonatosStyginių kvartetai pradeda tikrąjį jau subrendusio Beethoveno kūrybos kelią, jie yra ir paskutinieji jo kūriniai... Amžininkai jų visiškai nesuprato. Tuo tarpu, tai nuostabiausios pasaulyje muzikos gelmės. Jis kūrė juos pasinėręs į savo lemties problemas. Jų muzika užburia, stulbina, sukrečia. 
Beethovenas lieka nepralenktas kvartetinės muzikos meistras ir po 200 metų... Beethovenas buvo geriausias savo laiko pianistas ir neprilygstamas improvizatorius. Ir jei ne kurtumas... Jo sonatos fortepijonui – tikra jo kūrybos enciklopedija. Nuo pirmųjų, dar paskirtų J.Haidnui iki paskutinės, kur skamba... bugi vugi. Netikite? 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-02-19

0 komentarai (-ų):