Lietuvos nacionalinė biblioteka. Apie kalbos pokyčius iš pirmų lūpųKalbos srautas yra nenutrūkstamas ir nuolat kintantis. Kalba koreliuoja su tikrove, todėl, kaip sakė Alphonso Lingis, kiekvieną akimirką iš naujo pavadina dūzgiantį, zvimbiantį, murmantį, traškantį ir gaudžiantį pasaulį. Geriausiai kalbos pokyčius mato su tekstais dirbantys profesionalai – redaktoriai. Jų vaidmuo kultūroje iki galo dar nėra suvoktas ir įvertintas. Kalbos klubo viešnia – turinio ir kalbos redaktorė, leidyklos „Kitos knygos“ projektų vadovė Aira Niauronytė. Kalbėjomės apie daugybę dalykų: kalbos pokyčius ir kaip nuspręsti, kada reikia saugoti tradicinius dalykus, kaip sukurti naujus terminus, kas yra teksto magija, gal verta sukurti kalbos variantą, kuriame nebeliktų galūnių. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
2023-06-27

0 komentarai (-ų):