LMNŠC nuotolinių gamtos pamokų ciklas „Pažinimo voratinklis“. Šiltnamio efekto fizikaPaskaitoje nagrinėjama, kas yra šiltnamio efektas Žemės atmosferoje ir kaip jis veikia. Šiltnamio efektas apibūdina reiškinį, kai iš Saulės ateinanti spinduliuotė atmosferos yra praleidžiama ir sušildo Žemės paviršių, o paviršiaus skleidžiama šiluminė energija atmosferoje yra iš dalies sulaikoma atmosferoje ir negali būti išspinduliuota atgal į kosmosą. Kuo daugiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų atmosferoje, tuo daugiau šilumos yra sulaikoma ir klimatas Žemėje ima keistis. Paaiškinimas atrodo paprastas, bet fizikiniai procesai, lemiantys šį reiškinį, yra gerokai sudėtingesni ir įdomesni. Kodėl vienos dujos sukelia šiltnamio efektą, o kitos ne? Kas vyksta, kai keičiasi atmosferos cheminė sudėtis? Kas būtų, jei šiltnamio efekto Žemėje nebūtų? 

Nuotolinių gamtos pamokų ciklo „Pažinimo voratinklis“ pamoka „Šiltnamio efekto fizika“, lektorius Justinas Kilpys. 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. 
2020-11-05.

0 komentarai (-ų):