Lietuvos nacionalinė biblioteka. Meno edukacijų ciklas. Meno patirtys Rytų ir Vakarų tapybojeSąveikaujant Rytų ir Vakarų meninei kalbai, susiformuoja tam tikros estetinės idėjos. Jų studijavimas padeda išmokti „tinkamai“ komponuoti ir sukurti paveikslą. Viena iš daugelio „taisyklių“ yra asimetrija kūrinyje. Atmesdami statiką, menininkai ieško judėjimo. „Grožį jie regi asimetriškoje kompozicijoje, sąmoningame pusiausvyros pažeidime, kadangi simetrija kausto erdvę, o Asimetrija išlaisvina ją ir teikia peno vaizduotei.“ (A. Andrijauskas, „Grožis ir menas“, 1995 m.). Todėl nesistebėkime italų futuristų meno dinamika, kurios ištakos glūdi gamtos stichijų judėjime. Priemonės: spalvotas popierius, guašas, pastelės, teptukai, paletė, vanduo skalauti, arbata gurkšnoti. Edukatorė Eglė Jovaišaitė. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
 2020-11-23.

0 komentarai (-ų):