Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kalbos klubas. Nuotolinė diskusija apie romų kalbą Lietuvoje ir EuropojeTarptautinės romų kalbos dienos išvakarėse vyko nuotolinė diskusija apie romų kalbą Lietuvoje ir Europoje. Diskusijoje dalyvavo antropologė Aušra Simoniukštytė, menininkas ir romų aktyvistas Gopalas Michailovskis, sanskritologas Vytis Vidūnas. Pokalbį moderavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus tyrėja, lingvistikos profesorė Jolanta Zabarskaitė. Sekdami Austrijos, Lietuvos, Moldovos, Rumunijos ir Ukrainos romų gyvenimus, diskusijos dalyviai iš arti pažvelgė (ir įsiklausė) į romų kalbos ypatumus, aptarė, kaip kalba tampa kovos su asimiliacija ir diskriminacija įrankiu, kaip romai stengiasi išlaikyti, perduoti ir įprasminti savo kalbą daugiakultūrėje Europoje. Diskusiją organizavo Lietuvos nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyriaus inicijuotas Kalbos klubas, Romų visuomenės centras, Kirtimų kultūros centras, Multikultūrinis neformalaus ugdymo centras „Padėk pritapti“. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2020-11-05.

0 komentarai (-ų):