Lietuvos nacionalinė biblioteka. Biblioterapija gyvenant šalia karoVasario pabaigoje Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą dažnas Lietuvoje pasijutome šokiruoti ir kartu sutrikę, bejėgiai. Kaip gyventi karui tęsiantis? Antrojoje šiemet „Pokalbių apie biblioterapiją“ laidoje Lietuvos nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės dr. Daiva Janavičienė ir Rasa Derenčienė kalba apie emocinę pagalbą sau ir savo artimui gyvenant karo grėsmės akivaizdoje. Ar šioje situacijoje gali pagelbėti skaitymas? Jei gali – tai kaip? 
Laidos viešnia Klaipėdos universiteto profesorė, gydytoja psichiatrė, poetė ir poezijos terapeutė dr. Jūratė Sučylaitė papasakojo, kaip žmogaus psichika reaguoja susidūrus su didžiuliu stresu ir kaip keičiasi žmogaus savijauta stresui tęsiantis. Pašnekovė atkreipė dėmesį į bendrystės svarbą, kalbėjimą apie tai, kas sunku, apie gebėjimo būti čia ir dabar reikšmę. Būdama poete gydytoja atkreipė dėmesį ir į poezijos galią atliepti sunkius jausmus, juos įsivardinant ir išreiškiant. Taip prasideda vadavimasis iš nerimo ir bejėgiškumo būsenų. Laidos pabaigoje viešnia ir vedėjos rekomenduoja žiūrovams šiuo neramiu laiku galinčias pagelbėti knygas bei tekstus. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 
2022-03-21

0 komentarai (-ų):