LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Donbaso konflikto istorija 2014–2022 metais ir Rusijos propagandaLektorius – filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Gintautas Mažeikis. Paskaita skirta mokytojams. Joje aptariama pastarųjų metų Donbaso konflikto raidos istorija. Paskaitos tikslas – mokytis atsispirti konkrečiai Rusijos propagandai Lietuvoje. Prof. G. Mažeikis kvies diskutuoti apie Rusijos propagandos klišę, skelbiančią, kad Ukraina užpuolė Donbaso miestus Donecką ir Luhanską, žudė gyventojus, siūlys svarstyti, ar Rusijai buvo būtina ginti šias pseudorespublikas. Bus ieškoma atsakymų į sudėtingus klausimus: kodėl Rusija 2014 metais slapta įvedė kariuomenę į minėtus Donbaso miestus, kas buvo Rusijos „savanoriai“, vykdę agresiją prieš Ukrainos valstybę, kaip ir kokiais tikslais buvo įšaldytas konfliktas? Kaip vyko Minsko derybos ir kokia sutartis buvo pasirašyta? Kaip ir kiek kartų Ukraina kreipėsi į Jungtinių Tautų organizaciją ir kitas tarptautines organizacijas, kviesdama sustabdyti konfliktą Donbase? Kiek pabėgėlių iš Donbaso pasitraukė į Ukrainos gilumą? Ką reiškia Putino reikalavimas „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą? Kaip veikia Rusijos karo tikslų propaganda? LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 2022-03-18

0 komentarai (-ų):