Vilniaus universitetas. Lituanistikos atradimai: doc. dr. Vilmos Zubaitienės pamoka „Žodžiai keliauninkai“Vartodami žodžius negalvojame, ar jie paveldėti, skolinti, sukurti ar išversti, renkamės tai situacijai tinkamiausią ir mums priimtiniausią žodį. Leksikos raidos tyrimai rodo, kad kiekvienas leksinis vienetas, ar tai būtų atskiras žodis, ar frazė, turi savo istoriją. Į kalbą žodžiai patenka skirtingais keliais, skirtingu metu ir dėl skirtingų priežasčių. Atsiradus naujai kultūrinei realijai, pradėdama ieškoti ir būdų, kaip ją įvardyti. Žodžių atsiradimo būdus, reikšmių plėtojimąsi tiria leksikologai, jų fiksaciją žodynuose – leksikografai. 
Doc. dr. Vilmos Zubaitienės pamokoje „Žodžiai keliauninkai“ išgirsite, iš kur ir kodėl keliauja žodžiai, kaip plečiasi jų vartosena, kaip žodžiai siejami tarpusavyje ir kokia jų reikšmių semantinė motyvacija. Pamoką moderuoja doc. dr. Gintarė Judžentytė-Šinkūnienė. 

Vilniaus universitetas. 
2022-03-16

0 komentarai (-ų):