Mokomasis filmas „Mokytojų „perdegimas“. Kaip jo išvengti? Kaip sau padėti?
Šis mokomasis filmas pasakoja apie pedagogų perdegimo sindromą: kaip jį atpažinti, pripažinti bei valdyti. Perdegimo sindromas — tai kraštutinė profesinės nesėkmės išgyvenimo situacija. Šis sindromas yra viena iš pačių opiausių problemų, kurias savo darbe patiria pedagogai bei kiti švietimo įstaigų darbuotojai. Mokomasis filmas kurtas siekiant suteikti žinių bei rekomendacijų, sprendžiant vieną aktualesnių, tačiau dažnai neidentifikuojamų, neigiamų problemų.

Jei mokytojas pradeda jausti nuovargį, fizinį ir emocinį išsekimą, abejingumą, bei nepasitenkinimą savo darbo rezultatais — tai gali būti pirmieji perdegimo požymiai, į kuriuos būtina reaguoti.

Psichologų dr. Antano Valantino ir Vyčio Valantino pastebėjimai, kodėl perdegimo sindromas atsiranda, patarimai kaip jį įveikti ir kur kreiptis pagalbos, šį mokomąjį filmą paverčia puikiu teigiamos energijos užtaisu ne tik pedagogui, bet ir kitos profesijos atstovui, darbe išgyvenančiam sunkų laikotarpį.

Mokomąjį filmą parengė UAB „Mokomieji filmai“.
Ugdymo plėtotės centras, 2014.

0 komentarai (-ų):