Mokomasis filmas „Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ bendruomenės kūrimas“
Mokomasis filmas pristato sėkmingą mokyklos bendruomenės kūrimo pavyzdį.
Patirtimi dalinasi Kauno mokyklos-darželio „Šviesa" direktorė Evelina Stankevičienė, dirbusi Europos Sąjungos remiamuose projektuose. Vadovaudama mokyklai E. Stankevičienė rėmėsi gerai žinomomis vadybos teorijomis. Norėdama padėti mokytojams pažinti savo privalumus, pritaikė versle naudojamą principą – jei nežinai, kaip susidoroti su sunkumais, ieškok profesionalų pagalbos. Psichologinis tyrimas leido mokytojams įvertinti savo talentus, suteikė pasitikėjimo, padrąsino jungtis į darbo grupes, imtis atsakomybės. Kiekvienai mokytojai buvo suteikta galimybė pasinaudoti nemokamomis psichologo konsultacijomis. Nuolatinė savirefleksija padėjo spręsti naujas problemas ir neleido įsisenėti nuoskaudoms.
Bendruomenės kūrimas mokykloje vyksta trimis lygmenimis. Telkiami mokytojai, mokiniai, į bendruomenę įtraukiami jų tėvai. Svarbiausia sąlyga kuriant bendruomenę – nuolat atlikti refleksiją: užfiksuoti pavykusius ir įvardyti tobulintinus aspektus.

Mokomąjį filmą parengė „UAB Mokomieji filmai“.
Ugdymo plėtotės centras, 2014.

0 komentarai (-ų):