TED-Ed. The strange history of the world's most stolen painting (Keista dažniausiai vagiamo paveikslo istorija)Per šešis šimtmečius Gento altorius, dar vadinamas „Mistinio avinėlio garbinimu“, buvo degintas, klastotas ir vogtas per trejetą skirtingų karų. Tiesą sakant, tai vienas dažniausiai vagiamų visų laikų meno kūrinių, jis taip pat laikomas vienu įtakingiausių kada nors nutapytų paveikslų. Kuo kūrinys būtent toks ypatingas? Noah Charney įsigilina į Jano van Eycko šedevrą. Throughout six centuries, the Ghent Altarpiece, also called “The Adoration of the Mystic Lamb,” has been burned, forged, and raided in three different wars. It is, in fact, the world’s most stolen artwork — and is considered one of the most influential paintings ever made. What exactly makes the piece so special? Noah Charney digs into Jan van Eyck’s masterpiece. TED-Ed. 2021-01-26

0 komentarai (-ų):