LMNŠC nuotolinių gamtos pamokų ciklas „Pažinimo voratinklis“. Išsaugoti negalime prarastiŽmogus senokai (pabandysime išsiaiškinti, kada?) suprato, kad yra atsakingas už gamtos, jos darinių, tuo labiau už savo kūrinių išsaugojimą. Išsiaiškinsime, ką saugo įvairios pasaulio valstybės, ir kodėl, ką ir kaip saugome savo šalyje. Išsiaiškinsime, kas yra gamta (laukinė gamta), kas yra kraštovaizdis. Prisiliesime prie saugomo kraštovaizdžio, saugomų teritorijų sistemos. Pabandysime suvokti saugomų teritorijų teikiamą naudą. Išsiaiškinsime, kuo kiekvienas galime prisidėti prie kraštovaizdžio, gamtos vertybių išsaugojimo. Virtualiai pakeliausime po Lietuvos nacionalinius, regioninius parkus. Lektorė Rūta Baškytė: „Kraštovaizdžio, gamtos apsaugos srityje dirbu jau daugiau nei 30 metų. Šiuo metu darbuojuosi Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje. Mano misija apginti tuos, kurie patys negali apsiginti. Baigiau geografiją, kuri man labai padeda plačiau mąstyti, suvokti įvairiapusius, daugialypius ryšius kraštovaizdyje, gamtoje. Teko daug keliauti po pasaulį, bendrauti su įvairiais žmonėmis, saugančiais gamtą“. 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. 
2021-01-22.

0 komentarai (-ų):