Lietuvos nacionalinė biblioteka. Ciklas „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“. Kiek karo būta partizaniniame kare?Lietuvos laisvės kovos įamžintojų sąjūdis ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras kviečia į paskaitų-pokalbių ciklo „Partizaninis karas XXI a. žmogaus akimis“ susitikimus. Paskaitų-pokalbių ciklu siekiama į temos aptarimą įtraukti visuomenę kiek kitokiu, šiai temai neįprastu būdu ir kviesti partizaninio karo netyrinėjančius, tačiau tematiškai susijusius žmones tapti pašnekovais. 
Pirmojo susitikimo metu istorikė dr. Aistė Petrauskienė ir plk. ltn. Valerijus Šerelis kels tradicinius, o kartu provokuojančius klausimus: koks buvo partizaninis karas, kokį jį matė laisvės kovotojai, ar istorijos tėkmėje kito požiūris į priešą, koks kraujo skonis, kaip šį karą šiandien vertina Lietuvos kariuomenė?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-01-08.

0 komentarai (-ų):