Pokalbių ciklas Sausio 13-osios įvykiams atminti „30 Sausio žiemų“. Prisimena A. ButkevičiusPrisimena politikas Audrius Butkevičius, sunkiomis 1991 m. sausio dienomis vadovavęs valstybės gynybai. Audrius Butkevičius – Kovo 11-osios Akto signataras, nuo 1990 m. balandžio mėnesio – Krašto apsaugos departamento generalinis direktorius, nuo 1991 m. spalio 10 d. – Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministras, 1990 ir 1991 metais – Lietuvos Respublikos Laikinosios gynybos vadovybės narys, atsakingas už valstybės gynybos organizavimą, 1990–1993 m. – Valstybinės derybų su Rusija delegacijos narys. Signataras dalijasi prisiminimais apie tai, kokia padėtis buvo susiklosčiusi Lietuvoje 1991 m. sausio 13-osios išvakarėse, kaip buvo organizuojama valstybės gynyba, pasitelkiant pasieniečius, Kauno puskarininkių mokyklos ir mokomosios kuopos narius, taip pat žmones, kurie vėliau tapo Lietuvos savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos užuomazga. A. Butkevičius pasakoja, kaip tomis sausio dienomis buvo svarbu komunikuoti su Vakarų pasaulio ir Rusijos demokratinėmis jėgomis, Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos tarnybomis. 
Parengta bendradarbiaujant su Lietuvos valstybės naujuoju archyvu. 
Kalbino Lietuvos valstybės naujojo archyvo darbuotojas Darius Gudelis. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-01-11

0 komentarai (-ų):