Pokalbių ciklas Sausio 13-osios įvykiams atminti „30 Sausio žiemų“. Prisimena Janina StankevičienėPrisimena Janina Stankevičienė, įtemptomis sausio dienomis budėjusi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 1991 metų sausį atsidūrė pačiame įvykių centre. Tomis dienomis čia įkurtos laikinosios ligoninės medikų komandos buvo pasiruošusios prireikus padėti sužeistiesiems. Bibliotekos patalpose susibūrę savanoriai, šauliai budėjo prie strategiškai svarbių langų į Lietuvos Respublikos Seimo pusę. Durys buvo nuolat atviros sušalusiems ir pavargusiems žmonėms. Buvusi ilgametė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotoja, parodų ir renginių organizatorė Janina Stankevičienė prisimena, kaip 1991 metų sausio dienomis Nacionalinėje bibliotekoje darbuotojai budėjo ir teikė pagalbą Parlamento gynėjams. Pašnekovė taip pat pasakoja, kaip biblioteka vėliau paminėdavo šią datą, rengdama įspūdingas parodas. Parengta bendradarbiaujant su Lietuvos valstybės naujuoju archyvu. Kalbino Lietuvos valstybės naujojo archyvo darbuotojas Darius Gudelis. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 2021-01-13

0 komentarai (-ų):