Pokalbių ciklas Sausio 13-osios įvykiams atminti „30 Sausio žiemų“. Prisimena Loreta Tručiliauskaitė-ŠlekienėPrisimena Loreta Tručiliauskaitė-Šlekienė, tragiškųjų įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto dalyvė. Loreta Tručiliauskaitė-Šlekienė yra 1991 m. sausio 13-osios įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto dalyvė, tą naktį sunkiai nukentėjusi nuo sovietų agresijos. Budėti prie televizijos bokšto tądien ji patraukė kartu su bendradarbe Loreta Asanavičiūte. Bendravardės merginos dirbo audėjomis toje pačioje įmonėje, kartu lankė etnografinį ansamblį. Pašnekovė prisimena darnią ir draugišką to sausio vakaro atmosferą. Tačiau visa tai išsklaidė atvykę sovietų kareiviai. Abi Loretos atsidūrė įvykių epicentre. Patyrusi daugybinius lūžius, Loreta Tručiliauskaitė-Šlekienė atsidūrė ligoninėje, o apie draugės mirtį jai buvo pranešta tik po poros savaičių. 
Parengta bendradarbiaujant su Lietuvos valstybės naujuoju archyvu. 
Kalbino Lietuvos valstybės naujojo archyvo darbuotojas Darius Gudelis. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-01-12

0 komentarai (-ų):