Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tinklalaidė. Kalba kalba almanachas #1. Apie Dantės Dieviškąją komediją su Tomu RikliumiVilniaus universiteto Filologijos fakultetas pristato naują laidų ciklą – „Kalba kalba: almanachas!“. Čia kalbėsimės apie svarbiausius klasikinius kūrinius, bandydami pateikti jų istorines aplinkybes, biografinę apybraižą, išryškinti temas ir, labiausiai, į šipulius daužyti stereotipus. Pradedame nuo vienintelio ir nepakartojamo – keistuolio Dantės Aligjerio, savo darbu pranokusio amžininkus. Kas padėjo pamatus Komedijos sukūrimui? Kokia buvo XIII a. Florencija? Pagal kokius kriterijus Dantė skyrė bausmes nusidėjėliams? Kodėl jis nei eilutės nepaskyrė savo žmonai Gemmai ir vaikams, bet iškėlė Beatričę? Tiek ir kur kas daugiau – laidoje. 
„Kalba kalba“ – Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto tinklalaidė, kurioje diskutuojama aktualiomis kalbos, literatūros ir kultūros temomis. 

Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas. 
2021-10-12

0 komentarai (-ų):