Aštuntoji diena. Kodėl žmonės tampa religiniais turistais?„Vienyti žmones – ši religijos funkcija tikrai liks”, - įsitikinęs filosofas Algirdas Davidavičius. Su VDU lektoriumi ir Vilniaus Šolomo Aleichemo gimnazijos etikos mokytoju kalbamės apie religijų ateitį ir dabartį. Filosofas samprotauja apie brikoliažą – fenomeną, kai žmonės susidėlioja savo religiją iš įvairiausių skirtingų kultūrų elementų. Jėzus Kristus, karma, energetika, auros – tokie lydiniai tampa įprastu dvasinių plotmių peizažu. Kita vertus, daugėja ir fanatizmo – nepatenkinti tokiais iškraipymais tikintieji tradiciją išlaikyti mėgina toli gražu ne taikiais būdais. A.Davidavičius kalba kaip mokslininkas – atsiribodamas nuo bet kokio šių reiškinių vertinimo. Jis ieško giluminių priežasčių. Galbūt kitoks dvasingumas ir neįmanomas globaliame kaime, kai šalia stovi bažnyčia, sikhų šventykla, sinagoga ir aplink „Hare Krišna“ gieda oranžiniais indiškais rūbais apsirengę vaišnavai. Tačiau kaip tokiame chaose atrasti bendrus principus ir susikalbėti? Kalbino Ginta Gaivenytė. 

Aštuntoji diena. 
2021-10-08

0 komentarai (-ų):