Prekybos žmonėmis prevencija. Prieš važiuodamas – žinok (1)Metodinė medžiaga „Kaip pamokoje kalbėti apie prekybą žmonėmis ir jos prevenciją“. 
Prekyba žmonėmis ir šiuolaikinė vergovė yra laikoma pasaulyje labiausiai paplitusiu nusikaltimu, nuo kurio kasdien kenčia milijonai vyrų, moterų ir vaikų. Išnaudojimas darbe yra bene dažniausia Lietuvos gyventojus paveikianti prekybos žmonėmis forma, ir žmonės jos dažnai neatpažįsta. Lietuva laikoma didelės migracijos šalimi, o žmonės, ieškantys geresnių ekonominių sąlygų, tampa pažeidžiami ir dažnai rizikuoja tapti prekybos žmonėmis ar išnaudojimo darbe aukomis. Neretai žmonės susigundo geresnio gyvenimo pažadais, tačiau galiausiai būna verčiami dirbti nenormuotas valandas už nedidelį atlyginimą ir gyventi perpildytuose būstuose antisanitarinėmis sąlygomis. Daugiausia išnaudojami asmenys, dirbantys maisto perdirbimo, statybų ir žemės ūkio srityse. Taip pat paplitęs ir buitinis išnaudojimas. Dažniausiai vykstama į Jungtinę Karalystę, Vokietiją ir Šiaurės Europos šalis. Jungtinėje Karalystėje veikianti organizacija „Stop the traffik“, bendradarbiaudama su Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje, 2019 m. vasarą Lietuvoje vykdė viešinimo kampaniją „Know before you go“ (liet. „Prieš važiuodamas – žinok“), jos metu buvo parengti videofilmukai, kuriuose pavaizduota prekybos žmonėmis situacija („Prieš važiuodamas – žinok 1“) ir pateikiami patarimai, į ką svarbu atkreipti dėmesį prieš išvykstant dirbti į užsienį, kad netaptum prekybos žmonėmis auka („Prieš važiuodamas – žinok 2“). 
Daugiau informacijos rasite NŠA interneto svetainėje.
Nacionalinė švietimo agentūra. 
2021-06-02

0 komentarai (-ų):