Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kalbos klubas plius. Miesto prakalbinimas ir įkalbinimasSu dr. Kastyčiu Rudoku iš KTU Architektūros ir statybos instituto Kalbos klube kalbėsimės apie natūralios ir erdvinės kultūrinės kalbos sąsajas. Kartais sakoma, kad miestas yra tekstas. Ar tai metafora, o gal miesto prakalbinimo metodologija? Jei miestą galime atpažinti kaip tekstą, turbūt galime kalbėti apie miesto gramatiką, sintaksę, semantiką. Pasak Kastyčio, miesto naratyvas – mnemoninis. Koks jame miesto įkalbinimo – kalbinės terpės, vietovardžių, pasakojimų – vaidmuo? „Mūsų erdvinės kultūrinės kalbos lygis lemia, kad per trisdešimt Nepriklausomybės metų nesukūrėme gero paminklo“, – sako Kastytis. Ar natūrali kalba čia galėjo turėti įtakos? Panagrinėsime. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-06-16

0 komentarai (-ų):