Kūrybingumo mokykla. Ar virusai gali būti draugai?Koronos atvejis iškelia platesnį klausimą: kas yra virusai? Kodėl jie mus puola? Ar jie yra gyvybės forma? Koks ryšys tarp kompiuterio virusų ir COVID-19? Virusai tapo ne tik nematomu organizmu, bet netikėtai ir visa aprėpiančia pastarųjų dienų aktualija. Virusas – tai priešas, visi spėjome įsitikinti savo patirtimi. Bet ar stebėjome įvykius pakankamai atidžiai? Galbūt pamiršome, jog virusai - ne tik griauna, bet ir pastūmėja mus kurti? Medicinos, biochemijos, informatikos, filosofijos perspektyvos. 
Laidos svečiai: 
Aistė Ambrazevičiūtė, architektė ir dizainerė; Domas Noreika, menininkas ir kuratorius, Žeimių dvaro sodyba, asociacija „Aikas-Žado“; Mindaugas Gapševičius, naujųjų medijų ir tarpdisciplinis kūrėjas; Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto mokslininkas Nerijus Milerius; Vilniaus universiteto Geomokslų instituto mokslininkas Andrej Spiridonov; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro ir Gamtos tyrimų centro doktorantė Rasa Tumaševičiūtė; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė Urtė Neniškytė; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkas Saulius Serva. 
Laida skirta projektui „Fenomenais grįstas ugdymas“. 
Kūrybingumo mokykla. 
2021-05-04

0 komentarai (-ų):