Kūrybingumo mokykla. Apginti upę teismeBangladešas tapo pirmąja valstybe, suteikusia visoms upėms teisinį statusą, prilygstantį žmonėms. Nuo šiol, upės teisme bus laikomos lygiavertėmis gyvomis būtybėmis. Tačiau kas nutiktų, jei jau ryt upė būtų priversta apsiginti bet kuriame kitame teisme? Kas yra teisingumas ir teisė? Kokia jų kilmė? Kodėl šiandien kalbame ne tik apie žmonių, bet ir gyvūnų ar net upių teises? Teisės, istorijos, filosofijos, biologijos, geologijos perspektyvos. Laidos svečiai: Jurga Daubaraitė ir Jonas Žukauskas, architektai, kūrėjai, teoretikai ir kuratoriai; Mindaugas Survila, kino kūrėjas, filmo „Sengirė“ autorius; Nomeda ir Gediminas Urbonai - duetas, kuriantis ekokritinį ir socialiai orientuotą meną; Rugilė Barzdžiukaitė, kino kūrėja, filmo „Rūgštus miškas“ autorė; menininkė, Venecijos bienalėje įvertinta „Auksiniu liūtu“; Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro ir Gamtos tyrimų centro doktorantė Rasa Tumaševičiūtė; Vilniaus universiteto Geomokslų instituto mokslininkas Andrej Spiridonov; Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkė Indrė Žvaigždinienė. Laida skirta projektui „Fenomenais grįstas ugdymas“. Kūrybingumo mokykla. 2021-05-24

0 komentarai (-ų):