Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kalbos klubas plius. Moderni daugiakalbystė nuo... XVI a. Lietuvos totorių raštija (2 dalis)Tęsiame pokalbius su Vilniaus universiteto docente, LKI vyriausiąja mokslo darbuotoja dr. Galina Miškiniene apie totorių raštiją. Žinome, kad Lietuvos totoriai prarado savo kalbą, tačiau paliko didelį rašytinį palikimą lenkų ir rusėnų kalbomis arabiškais rašmenimis. Su žymiausia totorių rankraščių tyrinėtoja Lietuvoje kalbamės apie jų įvairovę, pagrindinius žanrus, apie tai, kodėl totoriams buvo tokie svarbūs kitabai. Neseniai praėjo gražiausia krikščionių pavasario šventė Velykos. Įdomu yra tai, kad Lietuvos totorių tekstuose yra kalbama apie Jėzų ir Mariją. Pasakojama ir apie musulmoniškas šventes bei apeigas, kurias šventė Lietuvos totoriai. Tekstuose daug dėmesio skiriama šeimos vertybėms. Apie tai, taip pat ir apie folklorinius dalykus, sapnus, likimo spėjimą, užkalbėjimus ir dar daug kitų įdomių dalykų pasiklausykite pokalbyje, skirtame Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-05-05

0 komentarai (-ų):