AB „Achema“ vaizdo pamoka „Įdomioji chemija“. Įspūdingiausi eksperimentai nuotolinėje chemijos pamokojeDalyvaukite nuotolinėje pamokoje „Įdomioji chemija“ ir pamatykite chemiją kitokią – nuo sprogimų, garuojančio ledo iki degančių guminukų. 
Minėdama kasmetinę chemiko dieną didžiausia šalyje trąšų gamintoja „Achema“ pristato nuotolinę pamoką moksleiviams – „Įdomioji chemija“. 
Pamokos metu vykdomi skirtingi eksperimentai, vaikams paprastai ir suprantamai pasakojama apie chemijos procesus. „Kasmet gegužės mėnesį minime chemikų dieną, tai svarbi šventė mūsų įmonei, pramonės šakai. Šiais metais kilo mintis ją švęsti kitaip - moksleiviams parodant kokia chemija gali būti įdomi ir žavi. Norisi moksleivius užkrėsti meile chemijai ir jos procesams, griauti tam tikrus nusistovėjusius mitus. Tikiu, kad pamatę eksperimentus moksleiviai dar labiau įsitrauks, domėsis chemija ir galbūt ateityje net tapsime kolegomis“, – kalbėjo „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas. 
Pamokos metu eksperimentus rodęs Kauno technologijos universiteto mokslininkas Andrius Jaskūnas pasakoja, kad iki pandemijos panašias pamokas vesdavo moksleiviams gyvai, bet šį kartą buvo iššūkis ją vesti priešais kameras. „Man visuomet norisi parodyti jaunimui chemiją iš kuo įdomesnės pusės. Norisi kad jie suprastų, jog chemija nėra vien užrašai, o tai iš tiesų veikia ir dažnai atrodo labai įspūdingai. Noriu tikėti, kad ši pamoka paskatins dalį moksleivių labiau domėtis chemijos pamokomis“, – kalbėjo Kauno technologijos universiteto Chemijos inžinerijos programų vadovas. Anot mokslininko, chemijos inžinieriaus specialybė – ne tik kūrybiška, bet ir labai perspektyvi. 
Kadangi universitetai paruošia nedaug šios specialybės žmonių, todėl jie yra visuomet paklausūs. Vyras pasakoja, kad chemijos pramonėje yra daug erdvės kuriant naujas medžiagas, naujus produktus. 
AB „Achema“. 
2021-05-26

0 komentarai (-ų):