Aštuntoji diena. Nerijus Maliukevičius. Ar sąmokslo teoriją galėtų sukurti dirbtinis intelektas?Žmonės visada bandydavo supaprastinti sudėtingą ir komplikuotą realybę. Politologas Nerijus Maliukevičius įsitikinęs, kad laikai pasikeitė, tačiau žmogus nepasikeitė: „Urvinis žmogus paaiškindavo pasaulį mitologiniais pasakojimais Dabar turime tą patį žmogų, kuris gyvena skaitmeniniame urve. Jis lygiai taip pat bando supaprastinti realybės vaizdą“. Su politologu, tyrinėjančiu propagandą, aiškinamės, kaip atskirti manipuliacijas nuo patikimų žinių. N. Maliukevičius tvirtina, kad manipuliacijas geriausiai išmokstame jas dekonstruodami. Todėl šiame pokalbyje jis dėsto apie septynias propagandos technikas, kurias dažnai galima rasti ir socialiniuose tinkluose plintančiose sąmokslo teorijose. 
Aštuntoji diena. 
2021-05-19

0 komentarai (-ų):