Lietuvos nacionalinė biblioteka. Knygos „Juozas Lukša-Daumantas ir jo atminimo įamžinimas“ pristatymas1951-ųjų rugsėjo 4 d. Kauno rajono Pabartupio kaime SSRS valstybės saugumo ministerijos (MGB) surengtoje pasaloje, išduotas buvusio bendražygio, žuvo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) visuomeninės dalies politinio skyriaus viršininkas, LLKS atstovas užsieniui Juozas Lukša (Vytis, Juodis, Skirmantas, Skrajūnas, Daumantas). 
Minint šio laisvės kovotojo 100-ąsias gimimo ir 70-ąsias žūties metines, Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė Lietuvos laisvės kovotojo Juozo Lukšos-Daumanto metais. Šios sukaktys inspiravo daugybę sumanymų, kaip geriau pažinti ir įamžinti šios neeilinės asmenybės atminimą. Viena iš jų – neseniai pasirodžiusi istoriko Vidmanto Vitkausko parengta knyga „Juozas Lukša-Daumantas ir jo atminimo įamžinimas“. 
Kviečiame žiūrėti pokalbį, kuriame knygos autorių Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorių ir ilgametį J. Lukšos atminimo puoselėtoją V. Vitkauską kalbina Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centro darbuotoja dr. Ilona Strumickienė. 
Įraše skamba Agnės Dragūnaitės albumo „Tekančios saulės akmuo“ ir ansamblio „Blezdinga“ dainos „Mėnulis ‒ tikras tėvas jo“ fragmentai. Dėkojame Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijai ir Veiverių krašto istorijos muziejui už pagalbą rengiant šį vaizdo pasakojimą. 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2021-09-03

0 komentarai (-ų):