Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga. Vaizdo pamokų ciklas „Rašinio kūrimo koordinatės“. Rašinio temos supratimo lygiai. Kaip pakilti į aukštesnį lygį? (3)Mokytojos ekspertės Nijolės Bartašiūnienės parengtas vaizdo pamokų ciklas, kuris padės geriau suprasti, kaip rašyti rašinius. Aptariami ir literatūriniai, ir samprotavimo rašiniai, nurodomi jų skiriamieji bruožai, detaliai analizuojama, kaip kokybiškai samprotauti ir analizuoti literatūros kūrinius.

Šioje pamokoje remiantis Bloomo ir Solo taksonomijomis supažindinama su mąstymo procesų hierarchija. Detaliau aptariamos vienastrūktūrio, daugiastrūktūrio, sąryšinio ir išplėtoto abstrakto rašinių ypatybės. Keliais pavyzdžiais demonstruojama, kuo skiriasi lygiai vienas nuo kito ir ką reikia daryti, kad mokinys pakiltų į aukštesnį lygį. Pratyboms pateikiamos užduotys.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga. 
2021-09-09

0 komentarai (-ų):