Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga. Vaizdo pamokų ciklas „Rašinio kūrimo koordinatės“. Tradukcinis mąstymas (analogija). Kaip kurti analogijas? (9)Mokytojos ekspertės Nijolės Bartašiūnienės parengtas vaizdo pamokų ciklas, kuris padės geriau suprasti, kaip rašyti rašinius. Aptariami ir literatūriniai, ir samprotavimo rašiniai, nurodomi jų skiriamieji bruožai, detaliai analizuojama, kaip kokybiškai samprotauti ir analizuoti literatūros kūrinius.

Aptariama, kas yra analogija ir kokie yra jos šaltiniai. Išsiaiškinami trys analogijos kūrimo žingsniai, kaip samprotauti pagal analogiją. Siūlomos užduotys medžiagai įtvirtinti. Dėl autorinių teisių savarankiškai siūloma pažiūrėti JAV režisieriaus Ron Fricke ištrauką iš eksperimentinio dokumentinio filmo „Baraka“.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga. 
2021-09-15

0 komentarai (-ų):