Lietuvos nacionalinė biblioteka. Meno edukacijų ciklas. Akvarelinė šviesa arba vienas lašas vandensAtviras akvarelės pamokų ciklas lengvai persikelia į TV studiją. Dailės pagrindų mokymasis neria gilyn, mėgaudamasis šios technikos duotybėmis. Prisiminkime vieną pirmųjų abstrakčios kompozicijos V. Kandinskio kūrinių, kuris buvo atliktas akvarele (1910 m.), nors švedų tapytoja Hilma af Klint buvo pirmesnė už jį savo abstrakcijomis... Nepakanka tik išmokti akvarelės liejimo metodų ir būdų, bet svarbu yra suvokti idėją ar užduotį, kurią galima realizuoti. Taigi vėl grįžtame prie formų ir šviesos dėliojimo, tačiau skaidriai ir švariai. Švytintys spalvų sluoksniai leidžia patirti paveikslo visumą, net jeigu tai ir ne aukso pjūvio formulė. Šiai pamokai Jums reikės: Akvarelės arba vandeninių dažų; Popieriaus; Paletės; Teptukų; Vandens skalavimui ar skiedimui; Popierinių servetėlių teptukams nusausinti. Skaidraus ir šviesaus kūrybinio įkvėpimo!

Pamoką parengė Eglė Jovaišaitė.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
2020 m. balandžio 28 d., Vilnius.

0 komentarai (-ų):