STEAMuko eksperimentai. Spalvų vilkelis

Ką pamatytumėme jei po mikroskopo lęšiu padėtumėme telefoną ir pažvelgtumėme į baltą jo ekraną? Eksperimentas „Spalvų vilkelis“ paaiškins, kad balta šviesa yra sudarytą iš visų regimosios šviesos spektro spalvų, tačiau telefonų, televizorių ir kompiuterių ekranai baltą šviesą simuliuoja naudodami pagrindines baltos šviesos spalvas – raudoną, žalią ir mėlyną.

 Edukacinio medijų projekto „STEAM‘uko eksperimentai“ auditorija – pradinių klasių pedagogai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų auklėtojai, 4–10 metų vaikai ir jų tėvai.

 Alternatyvų Lietuvoje neturintys edukaciniai videoreportažai parengti remiantis Šiaulių universiteto mokslininkių (doc. dr. Violeta Šlekienė, doc. dr. Renata Bilbokaitė, dc. dr. Loreta Ragulienė, lekt. Ingrida Donielienė) 2020 m. pristatyta gamtamokslinio ugdymo metodine priemone „STEAMuko kelionė rudenėliu“.
Eksperimentą demonstruoja STEAMuko bičiuliai Giedrius (ŠU integruotų gamtos mokslų pedagogikos studentas), Goda (ŠU pradinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogikos studentė).

 *Metodinių priemonių parengimą iš dalies finansavo Šiaulių miesto savivaldybė, vykdant projektą – programą „STEAM ugdymas lyderystei”.

 2020 m. kovo 27 d., Šiauliai.
 Šiaulių universitetas.

0 komentarai (-ų):