Lietuvos nacionalinė biblioteka. Meno edukacijų ciklas. Mėnulis, pušis ir kalnasDailės istorija remiasi praeitimi, kad ją pratęstume ar pasimokytume iš klaidų, ieškojimų kelyje. Tačiau meno mokinys turi remtis savo paieškų patirtimi. Tarsi keleivis, palikęs praeitį, žengia toliau. Ne veltui Kinijos ar Japonijos poetai ir tapytojai neužsibūdavo ilgiau nei tris dienas vienoje vietovėje, kad neprisirištų prie jos. Kelionėje pailsi protas, žvilgsnis tampa skvarbus, o teptuko potėpis – raiškus. Jeigu matai medį, visiškai susitelkti į jį, jeigu danguje pilnatis, nieko, išskyrus mėnulį, nepatiri, jei matai kalną – tampi kalnu. Todėl klajūnai menininkai atėjo iki dabarties, palikę savo meistrystės palikimą ryžių popieriuje. Ketvirtojoje menininkės Eglės Jovaišaitės vedamoje ciklo paskaitoje Jums reikės: spalvoto popieriaus, pastelės, anglies. Prasmingo laiko atrandant save!
Pamoką parengė Eglė Jovaišaitė.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
2020 m. balandžio 14 d., Vilnius.

0 komentarai (-ų):