LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Ar ginklams žvangant įstatymai tyli?15-oji pamoka. Lektorius teisininkas, Mykolo Romerio universiteto Tarptautinės ir ES teisės katedros prof. dr. Justinas Žilinskas pamokoje aptaria, kas šiuolaikinėje tarptautinėje teisėje laikoma „teisingu karu“, kuo remiantis kalbame apie karo nusikaltimus, kuo šie nusikaltimai ypatingi ir kokie yra tarptautinės atsakomybės mechanizmai. 

Prasidėjus karui Ukrainoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo atvirų pamokų ciklą. Jis skirtas Lietuvos mokinius supažindinti su Ukrainos istorija, bendrais Lietuvos ir Ukrainos ryšiais, didvyriškai su Rusijos agresija kovojančios šalies situacija ir karo iškeltais iššūkiais, tokiais kaip dezinformacija, krašto apsauga, psichologinė sveikata ir kt. Ciklą rengia LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su partneriais – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, British Council Lithuania. 

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 
2022-04-19

0 komentarai (-ų):