Aštuntoji diena. Kam reikalingas universitetas? Pokalbis su prof. Alvydu JokubaičiuProfesorių Alvydą Jokubaitį kalbina Ginta Gaivenytė Dauguma žmonių tiesiog nori laimingai gyventi. Jų tikslas – užsidirbti pinigų, išvykti į kelionę, pasigirti prieš kaimynus. Tačiau yra tokių žmonių, kurie pasaulį nori studijuoti. 
Pasak profesoriaus Alvydo Jokubaičio, būtent šiems žmonėms yra skirtas universitetas. „Universitetas neturi niekam tarnauti. Jis pats savaime – kaip žmonių susirinkimo vieta – yra unikalus, - kalba A. Jokubaitis, - Visuomenė suprasdavo, kad juos reikia palikti ramybėje, tegu jie tiesiog gyvena kitaip“. Pasak jo, skirtingai negu mokykloje geras dėstytojas yra tas, kurie nežino. Suvokimas, kad negalime kalbėti tiesos vardu, atveria kelią tyrimui. Pasak profesoriaus, tai, kas vyksta dabar, prieštarauja pačiai universiteto idėjai. Jis atvirai pripažįsta, kad jam nepatinka aukštųjų mokyklų įsitraukimas į ekonomiką ir politiką. „Svarbiausia – nereikalaukite iš universiteto darbuotojų efektyvumo“, – A. Jokubaitis tvirtina, kad blogiausias scenarijus – paversti universitetą biurokratine institucija. 

Aštuntoji diena.
2022-04-27

0 komentarai (-ų):