Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Panevėžio STEAM centre gimnazistai ir kolegijos studentai augina braškesPraėjusių metų rudenį duris atvėrusiame Panevėžio STEAM centre yra įrengtos 4 modernios laboratorijos, kuriose Panevėžio regiono moksleiviai gali atlikti tyrimus, eksperimentus ir per patirtinį mokymąsi susipažinti su inžinerijos, technologijų ir gamtos mokslais. STEAM centre moksleiviams įrengta ir dar viena moderni mokymosi priemonė – inovatyvus hidroponinis šiltnamis, kuriame moksleiviai patys gali auginti augalus, stebėti jų vystymosi procesus. Hidroponiniame šiltnamyje auginamiems augalams nereikia dirvožemio ir saulės šviesos, tad šis auginimo būdas laikomas vienu perspektyviausių ūkininkystės ir daržininkystės metodų, mat augalai visas medžiagas gauna iš vandens, praturtinto mineralinėmis medžiagomis. Pasitelkiant hidroponinį šiltnamį STEAM centre moksleiviai gali iš arčiau susipažinti su moderniais augalų auginimo būdais ir sužinoti, kaip efektyviau galima pritaikyti šiuolaikines technologijas. Panevėžio gimnazistai ir studentai šią inovatyvią naujovę jau spėjo išbandyti, o pirmuosius auginamų braškių vaisius ketina raškyti jau per didžiąsias metų šventes. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 2022-12-14

0 komentarai (-ų):