Lietuvos nacionalinė biblioteka. Atvirų pamokų ciklas. Ukrainos istorija I: tarp Herodoto ir Mėlynųjų VandenųPalaikydama didvyrišką ukrainiečių kovą dėl savo šalies laisvės, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Vilniaus universitetu mėnesio organizuoja nuotolinių Ukrainos istorijos pamokų ciklą 8–12 klasių moksleiviams. 
Jose pristatomi svarbiausi Ukrainos istorijos etapai – nuo Kyjivo Rusios susikūrimo iki pat šių dienų. Pamokas veda Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantai.Pamokos įdomios ir informatyvios, per jas sužinosite daug dar negirdėtų faktų. Pavyzdžiui, ar girdėjote, kad dabartinę Ukrainos teritoriją šaltiniuose pirmasis aprašė istorijos tėvas Herodotas dar V-ajame a. prieš Kristų? Kuo reikšmingas po beveik 2000 metų vykęs Mėlynųjų vandenų mūšis? Kaip susikūrė Kyjivo Rusia? Kaip šios šalies istorija yra susijusi su vikingais, Bizantija, mongolais ir netgi kompiuterinių „Raganiaus“ žaidimų serija? Apie visa tai – pirmojoje pamokoje „Ukrainos istorija I: tarp Herodoto ir Mėlynųjų vandenų“. 

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 
Vilniaus universitetas 
2022-12-19

0 komentarai (-ų):