Lietuvos nacionalinė biblioteka. Atvirų pamokų ciklas. Ukrainos istorija III. Laisvės kovos XIX–XX a.Palaikydama didvyrišką ukrainiečių kovą dėl savo šalies laisvės, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Vilniaus universitetu mėnesio organizuoja nuotolinių Ukrainos istorijos pamokų ciklą 8–12 klasių moksleiviams. Jose pristatomi svarbiausi Ukrainos istorijos etapai – nuo Kyjivo Rusios susikūrimo iki pat šių dienų. Pamokas veda Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantai. Pamokos įdomios ir informatyvios, per jas sužinosite daug dar negirdėtų faktų. Ir slapta, ir atvirai, iš pradžių žodžiu, o vėliau ir ginklais. 

Paskaitos metu kalbėsime apie daugiau nei šimtmetį, iki XX a. antrosios pusės, trukusias ukrainiečių laisvės kovas. Sužinosite, kas buvo hromada ir prosvita, kaip gimė pirmoji nepriklausoma Ukrainos valstybė bei kokią neįtikėtinai didelę ir sėkmingą pogrindžio organizaciją buvo sukūrę ukrainiečių partizanai. Ar galime sakyti, kad pasipriešinimas režimams istoriškai įaugęs į ukrainiečių kraują? Prisijunk ir sužinosi! 

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 
Vilniaus universitetas 
2022-12-29

0 komentarai (-ų):