Lietuvos nacionalinė biblioteka. Atvirų pamokų ciklas. Ukrainos istorija IV. Šiuolaikinės Ukrainos ištakos ir problemosPalaikydama didvyrišką ukrainiečių kovą dėl savo šalies laisvės, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Vilniaus universitetu mėnesio organizuoja nuotolinių Ukrainos istorijos pamokų ciklą 8–12 klasių moksleiviams. Jose pristatomi svarbiausi Ukrainos istorijos etapai – nuo Kyjivo Rusios susikūrimo iki pat šių dienų. Pamokas veda Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantai. Pamokos įdomios ir informatyvios, per jas sužinosite daug dar negirdėtų faktų. Ir slapta, ir atvirai, iš pradžių žodžiu, o vėliau ir ginklais. 

Sovietų Sąjungos sudėtyje Ukraina turėjo reikšmingą statusą kaip viena svarbiausių sovietinių respublikų, kurio bandė nusikratyti po nepriklausomybės paskelbimo. 1986, 1991, 2004, 2014 ir 2022-ieji žymi sudėtingą Ukrainos bandymą ištrūkti iš rusiškojo pasaulio ir atverti duris į Europą. Chruščiovas, Brežnevas, Černobylis, Tymošenko, Oranžinė revoliucija, Maidanas ir Zelenskis – tai tik keli įvykiai ir vardai, kuriais galima iliustruoti sudėtingą desovietizacijos procesą XX-XXI a. sandūroje. 

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 
Vilniaus universitetas 
2022-12-29

0 komentarai (-ų):