Lietuvos nacionalinė biblioteka. Atvirų pamokų ciklas. Ukrainos istorija II: nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės epochos iki kazokų sukilimoPalaikydama didvyrišką ukrainiečių kovą dėl savo šalies laisvės, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Vilniaus universitetu mėnesio organizuoja nuotolinių Ukrainos istorijos pamokų ciklą 8–12 klasių moksleiviams. Jose pristatomi svarbiausi Ukrainos istorijos etapai – nuo Kyjivo Rusios susikūrimo iki pat šių dienų. Pamokas veda Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantai. Pamokos įdomios ir informatyvios, per jas sužinosite daug dar negirdėtų faktų. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė porą šimtų metų valdė dalį ukrainietiškų žemių. Neretai šis laikotarpis yra įvardijamas lietuviškosios epochos vardu. Paskaitos metu bus pristatoma kuo šis laikotarpis yra išskirtinis tiek Lietuvos, tiek Ukrainos istorijos kontekste. Taip pat bus aptariama kokie pokyčiai pastebimi po 1569 metais sudarytos Liublino unijos ir kokiu būdu jie yra susiję su daug karų ir teritorinių pertvarkymų sukėlusiu XVII amžiumi. 

LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 
Vilniaus universitetas 
2022-12-19

0 komentarai (-ų):