VU tinklalaidė „Mokslas be pamokslų“. Mokykla ruošia egzaminams ar gyvenimui?MOKSLAS BE PAMOKSLŲ – Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. 

Influenceriai neturėtų būti populiaresni už mokytojus, sako Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos direktorė prof. Renata Bilbokaitė. Pasak jos, taip nutinka dėl to, kad mokyklose stipriai koncentruojamasi į programas, o laiko pabuvimui su mokiniu, įsigilinimui į jo asmenybę nebelieka. Taigi, profesorės teigimu, reikėtų ieškoti balanso – mokyti ne tik teorijos, bet ir vertybinių dalykų. 

Minint mokytojų dieną VU tinklalaidėje „Mokslas be pamokslų“ diskutuojama, ar mokykla ruošia egzaminams, ar gyvenimui? 

Vilniaus universitetas. 
2022-10-05

0 komentarai (-ų):