Nacionalinė švietimo agentūra. Kolegialus grįžtamasis ryšysPokalbis su Vilniaus rajono Mariampolio Meilės Lukšienės gimnazijos direktore Jūrate Adrija Šidlauskiene ir Alytaus Dzūkijos mokyklos direktore Vilija Sušinskiene apie kolegialų grįžtamąjį ryšį. Pokalbio vedėja - Asta Turskienė, Nacionalinės švietimo agentūros Mokyklų veiklos plėtros skyriaus metodininkė. 

Kolegialus grįžtamasis ryšys – komandinio pedagogų darbo metodas, kurio centre yra pamoka ir mokinių bei mokytojų mokymasis. Kolegialaus grįžtamojo ryšio kultūra – profesinės tarpusavio paramos kultūra. Kolegialus grįžtamasis ryšys – mokymosi procesas, padedantis išsiaiškinti, kas pamokoje veiksminga ir ką keisti. Svarbi sąlyga kolegialiam GR – savitarpio pasitikėjimas. Refleksija – aš pats: 1. apmąstau ir įsisąmoninu savo veiklą ir 2. imuosi veiksmų keisti. Grįžtamasis ryšys – kitas: 1. įvardina jūsų veiksmus, 2. pateikia jų vertinimą – kas buvo gerai, o kas ne visai, 3. pasiūlo, ką būtų galima keisti. Daugiau apie kolegialų grįžtamąjį ryšį žiūrėkite vaizdo įraše. 

Nacionalinė švietimo agentūra 
2022-10-04

0 komentarai (-ų):