Lietuvos nacionalinė biblioteka. Kalbos klubas. Skaitome lietuvišką abėcėlę kaip istorijos ir kultūros ženklus„Kalbos klubas“ pradeda naują sezoną. Viena iš jo temų – raštas kaip kultūros artefaktas ir istorijos ženklas, kurį reikia mokėti šifruoti. Pokalbių ciklą pradedamas nuo lietuviškos abėcėlės istorijos. Su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentu dr. Antanu Smetona kalbamės, kokios asmenybės kaltos dėl rašybos taisyklių gausos. Aptariame, kada iš lietuviškos abėcėlės buvo išmesta w ir kodėl jos sugrąžinimą tikrai būtų palaiminęs Vincas Kudirka. Prieiname prie išvados, kad lietuviškos abėcėlės raidės su diakritikais gali papasakoti apie istorinius, kultūrinius, politinius procesus, asmenybes ir... kuriozus. Kviečiame klausytis. „Kalbos klubo“ autorė ir vedėja prof. dr. Jolanta Zabarskaitė. 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. 
2022-10-07

0 komentarai (-ų):